آموزشی

چند نکته برای روتین پوستی بعد از حمام

پاک کردن آرایش؛ بزرگ‌ترین راز روتین مراقبت از پوست قبل حمام

راز داشتن پوستی درخشان، فقط در کرم‌های گران‌قیمت و روش‌های جوانسازی نیست؛ خبر خوب این است که شما با رعایت برخی نکات ساده در ترتیب روتین پوستی قبل و بعد از حمام خود، می‌توانید به پوستی صاف و شفاف برسید. بزرگ‌ترین راز در روتین مراقبت از پوست که بسیاری از خانم‌ها به آن بی‌توجهی می‌کنند، پاک کردن آرایش قبل از دوش و حمام کردن است. اگر قبل از دوش گرفتن ریمل را پاک نکنید، آرایش و سیاهی با آب روی صورت شما پخش شده و پاک کردن آن از کل صورت، بعد از حمام کاری بسیار دشوار خواهد بود. در زمان پاک کردن آرایش چشم از پاک‌کننده‌های روغنی ملایم استفاده کرده و پد را به سختی و شدت، روی پوست خود نکشید.

 

 

دوش آب داغ ممنوع؛ مهم‌ترین نکته در روتین پوستی خانگی

دوش آب داغ بعد از یک روز کاری، خستگی را از بدن شما بیرون می‌کند؛ اما در عین حال آب داغ، چربی و سبوم طبیعی پوست را از بین برده و با خشکی بیش از حد، رطوبت را به سختی جذب می‌کند. پس می‌توان گفت که بهترین دمای دوش گرفتن برای پوست شما، فقط و فقط آب ولرم است.

 

اول مو‌ها را بشوئید؛ اصلی‌ترین ترفند در ترتیب پوست و مو

روش صحیح حمام کردن و ترتیب شستشو برای هر شخصی، می‌تواند سلیقه‌ای و متفاوت باشد. اما در هر حال متخصصین توصیه می‌کنند که بهتر است در حمام، ابتدا مو‌های خود را شسته و بعد به سراغ پوست بدن خود بروید. اولین دلیل این است که مو‌ها در زمان خیس شدن وزن بیشتری پیدا کرده و بخار و گرما نیز، روی منافذ پوست تاثیر می‌گذارند. دومین دلیل به مواد شیمیایی موجود در فرمولاسیون شامپو‌ها و نرم‌کننده‌ها برمی‌گردد؛ این مواد شیمیایی به همراه روغن ناشی از کثیفی پوست سر، روی صورت شما جاری شده و می‌تواند وارد منافذ پوست شود. پس بهتر است ابتدا مو‌های خود را شسته و سپس با شوینده‌ای مناسب، بدن خود را تمیز کنید.

 

مرطوب‌کننده اصلی‌ترین جز در لوازم روتین پوستی بعد حمام

بعد از حمام و شستشوی بدن، طبیعی است که در پوست خود احساس کشیدگی و خشکی کنید؛ پس در این مرحله باید از یک مرطوب‌کننده یا لوسیون مناسب پوست خود استفاده کنید. پنج دقیقه بعد از حمام، زمانی که هنوز پوست مرطوب و خیس است، باید به بدن خود کرم مرطوب کننده بزنید. زیرا پوست در این مرحله، قادر به جذب حداکثری رطوبت بوده و تاثیر لوسیون و کرم بیشتر می‌شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *