چگونه کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنیم

چطور کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنیم تا مثل یک چاه نفت پرسود باشد؟

چطور کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنیم که مثل یک چاه نفت  سودآوری داشته باشه؟

خیلی از افرادی که کسب و کار اینترنتی راه اندازی کردن کسانی بودن که وقتی توی این مسیر قدم گذاشتن و استارت زدن از لحاظ مالی خیلی مشکل داشتن و حتی اصول اولیه انجام کسب و کار اینترنتی و راه اندازی اونو نمیدونستن از جمله خود من….

چند سال پیش خودم رو در کوهی از بدهی و مشکلات مالی غرق کرده بودم و تنها منبع درآمدم کار کردن در شرکتی بود که بعد از آزمون و انجام مصاحبه های زیاد تونسته بودم در اون استخدام بشم ….

حقوقم به نصف ماه نرسیده تموم میشد و بقیه ماهو با قرض و وام گرفتن طی میکردم و حتی پس انداز برای یه سفر نداشتم و دلم لک زده بود برای یه مسافرت کوچولو.تا اینکه تصمیم گرفتم شرایط خودمو تغییر بدم و هر طور شده خودمو بالا بکشم.

با تحقیق زیاد تصمیم گرفتم تا کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنم و تبدیل به یه کارآفرین اینترنتی بشم.

توی دو سال اول که تصمیم گرفتم کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنم و به استقلال مالی برسم ۶ سایت رو ترکوندم بدون اینکه حتی یه فروش کوچیک و یا یه سیگنال مثبت دریافت کنم.

اما نا امید نشدم  چون هیچ وقت حاضر نبودم به اون شرکت برگردم و باهام مثه یه پادو برخورد کنن و آخر ماهم یه مبلغ ناچیز بهم بدن که توی همون هفته اول خرج میشد…هر بار که در کسب و کار اینترنتی خودم شکست میخوردم یه تجربه تازه بهم اضافه میشد.

کارم شده بود خوندن مقالات و جستجو لابلای سایت های موفق که تونسته بودن کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنن و توش موفق بشن.کم کم اولین نشانه های مثبت رو توی کسب و کارم دریافت کردم.

بعد از ۲ سال سعی و خطا موفق شدم اولین محصول خودمو به قیمت ۱۹ هزار تومان بفروش رسوندم .انگار تموم دنیا رو بهم داده بودن.بالاخره تونسته بودم به درامد برسم.

توی ۶ ماه بعدی تونستم کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنم که ۶۵ میلیون تومان برام درآمد ایجاد کنه و این الگو رو حفظ کردم و مرتب تکرارش کردم.

اگه شما هم دوس دارید کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنید و در سریعترین زمان به درامد برسید توصیه میکنم این مقاله رو تا انتها و با دقت مطالعه کنید.

چطور کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنیم که مثل یک چاه نفت  سودآوری داشته باشه؟

چه حسی پیدا میکردید اگه شخصی بهتون بگه توی زمینی که دارید زندگی میکنید یه چاه نفت خیلی بزرگی وجود داره و با ۶ ماه تلاش میتونید به نفت برسید و با استخراج اون زندگی خودتون و چندین نسل بعد رو کاملا تغییر بدید؟

آیا بدلیل اینکه امروز هیچگونه تجربه و یا ایده ای راجب استخراج نفت ندارید این پیشنهاد رو رد میکنید یا اینکه به خودتون میگید من ۶ ماه تلاش میکنم و مهارت های لازم رو کسب میکنم تا بتونم بقیه عمرم توی رفاه باشم؟

احتمالا همین امروز دست بکار میشدید تا مهارت های لازم رو یاد بگیرید تا بتونید زودتر به درآمد سرشار از فروش نفت برسید.

چطور کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنیم
چطور کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنیم

در ادامه این مقاله با کسب و کاری آشنا میشید که اگه اصولش رو بدرستی بدونید و به اونها عمل کنید میتونه آینده شما رو به کلی تغییر بده و اصولی رو به شما آموزش میدیم که حاصل تجربیات من توی این چند سال هست و با بهای گزاف(مالی و روحی) اونا رو کسب کردم.این اصول رو یاد بگیرید و با استفاده از اونها کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنید و به استقلال مالی برسید.

قبل از اینکه بریم و کسب و کار اینترنتی رو تشریح کنیم ابتدا باید ببینیم که وضعیت فعلی کسب و کارمون چیه و آیا کسب و کار فعلی توانایی داره که ما رو در مدت کوتاهی به اون درآمد و توانایی مالی دلخواهمون برسه یا نه؟بزن بریم.

هر کسی که بنوعی دارای کسب و کار هست در یکی از ۴ گروه زیر که به ربع های کسب و کار کیوساکی مشهور هستند قرار میگیره:

 

ربع اول Emploee یا کارمندان:

  • افرادی هستند که درحال کارکردن برای دیگران هستند و در ازای خدماتی که ارائه می کنند از کارفرما حقوق دریافت میکنند و توی ایران معروفند به آب باریکه.(آقا یه آب باریکه ای هست فعلا!!!)

اغلب افسرده هستند و در حال غرغر کردن و احساس میکنند توسط کارفرما مورد استثمار واقع شدند و اغلب سر شغلی میرن که تمایل چندانی بهش ندارند و بعضا ازش متنفرن و صبح شنبه براشون مثل یه تراژدیه…

نمونه این افراذ:خود من !!وقتی که توی یه شرکت هلدینگ معتبر (که با آزمون ورودی و مصاحبه های خیلی سخت تونسته بودم این شغل رو بدست بیارم) کار میکردم.دوشیفته با حقوق ۱ میلیون تومن اونم توی بازار  و هوای گرم جنوب.شغلم ویزیتور و نصاب دستگاه های کارتخوان بانک ها بود.حقوقم به زحمت تا نیمه ماه کفاف میداد و بقیه ماه رو با سنت نیکوی قرض الحسنه سپری میکردم…

 

ربع دوم small business یا کسب و کار کوچک:

  • افرادی که در این ربع کسب  وکاری دارند اکثرا خویش فرما هستند.یعنی کسانی که خودشون صاحب کسب و کارشون هستند و دارند اون رو اداره میکنند.وضعیت این افراد از کارمندان بهتره ولی بهر حال میزان درآمدشون نسبت مستقیم داره با حضورشون توی محل کارشون.مثلا طرف تعمیرگاه مکانیکی داره و اگه یکماه مرخصی بره قطعا کسب و کارش توی اون یکماه درآمدی نداره….

 

نمونه این افراد :دوست دوران دبستان خودم که درس رو رها کرد و بعد ها که دیدمش داشت یه مواد غذایی خیلی بزرگ رو اداره میکرد.(تصور کنید منی که شاگرد زرنگ کلاس بودم و الان شغلم پادویی تو یه شرکت بود چه حسی بدی پیدا کردم جلوش…)

ربع سوم Big business یا کسب و کارهای بزرگ:

  • افرادی هستند که دارن شرکت های بزرگ رو اداره میکنند و کلی کارمند و خدم و حشم دارن.درآمدشون از دو تا گروه بالایی خیلی بالاتره و زندگی آزادانه تری دارن.

نمونه این افراد:دوست قبلی بنده آقا جواد که با اسرار بیش از حد ایشون از شرکتی که توش مشغول بکار بودم استعفا دادم و اومدم توی کسب و کارش شریک شدم.با تجربه ای که داشتم تونستم نمایندگی یک شرکت بزرگ که تبلیغات تلوزیونی هم داشت براش گرفتم ولی در کمال ناباوری دوستی ۱۰ ساله رو زیر پا گذاشت و با ناصادقی بنده رو از کار بیکار کرد توی شرایط خیلی عجیبی که مشکلات اقتصادی بدی داشتم اخراجم کرد و رفاقت رو در حق بنده کامل کرد!!!!مرسی

البته بماند که خودش هم بخاطر ناصادقی های زیاد توی اون شرکت دوام نیاورد و نیروهاشو از دست داد و الان هم توی این فکر هستند که به شاخ اینستاگرام تبدیل بشه و از کیسه ددی خرج میکنه!موفق باشی برادر،خسته نباشی قهرمان

و نهایتا ربع چهارم Invertors یا سرمایه گذاران:

توجه ویژه شما رو به این گروه جلب میکنم.افرادی هستند که با شناسایی بازارها و مطالعات دقیق کسب و کاری رو پی ریزی میکنند که میتونه دقیقا مثل یه چاه نفت درآمدزایی بکنه(کسانی که قصد دارند کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنند توی همین ربع قرار میگیرن).بطور کلی میان و اینکار رو انجام میدن:

راه اندازی یه کسب و کار در مدت ۶ ماه الی یکسال و ساختن یه چاه نفت از اون کسب و کار و استفاده مادام العمر

اینا همش مقدمات بود تا برسیم به اینکه کسب و کار اینترنتی دقیقا توی ربع چهارم کیوساکی قرار میگیره .

خیلی سوپرایز خواهید شد اگه بدونید هزینه راه اندازی کسب و کار اینترنتی فقط با ۱۰۰ تا اسکناس هزار تومانی هست.بقیه کار بسته به همت و اراده شماست.

ابتدا یه توضیح کوچیک بدم که منظورم از کسب و کار اینترنتی شاخ شدن در اینستاگرام  (مثل اقا جواد) یا زدن یه کانال تلگرام چند هزار نفری و گرفتن تبلیغات ازش و یا تبلیغات  کلیکی و این چیزا نیست….

بلکه کسب و کار اینترنتی که میتونه برای شما درآمدهای میلیونی بسازه رو میشه بصورت خلاصه در گامهای زیر خلاصه کرد:

اگه هنوز نمیدونید منظورم از کسب و کار اینترنتی کدوم نوعش هست پیشنهاد میکنم که مقالات زیر رو مطالعه بفرمایید:

انواع مدلهای کسب و کار اینترنتی(از واقعیت تا سراب…)

 

 

کلا برای اینکه بتونید یه کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنید و به درآمد برسید باید ساختار کلی رو رعایت کنید(البته قسمت توضیحات مفصلی داره که به تدریج روی سایت بارگذاری میشه):

گام اول:تولید محتوا رایگان و با کیفیت

مهم ترین قسمت یک کسب و کار تولید محتوای با کیفیت و غیر کپی هست(خشت اول و مهم ترین قدم در کسب و کار اینترنتی راه اندازی کردن اینه که مخاطب شما از حضور در سایت شما تجربه خوبی پیدا کنه.اگه محتوای کپی قرار میدید توی سایتتون مطمئن باشید هیچ نتیجه ای کسب نمیکنید. باید عرق بریزید….)

انواع متفاوتی از محتوا که میتونید برای سایت تولید کنید در یکی از گروههای زیر قرار میگیرند:

۱-محتوای متنی

۲-محتوای صوتی

۳-محتوای ویدیویی

البته اگه شما فقط بتونید محتوای متنی ارزشمند و با کیفیت تولید کنید میتونید همون متن رو بخونید و یه پادکست(صوتی) خوب تبدیل کنید و همون پادکست رو با قرار دادن چند تصویر به یه ویدیوی پر بازدید تبدیل کنید.

محتوا پادشاه است

یادمون باشه بازدید کننده های سایت ، ما و محصولاتمون رو بر اساس همین محتواهای رایگان مورد قضاوت قرار میدن پس هرچی انرژی دارید و هر تکنیکی بلدید توی همین مرحله استفاده کنید.اینجوری در فروش محصولات خودمون به مشکل برخورد نمیکنیم چون شخص اومده از مقالات و ویدیو های رایگان سایت شما استفاده کرده و مشکلش حل شده و حالا با خرید محصولتون هیچ مشکلی نداره….

توی این  ویدیوی رایگان توضیح دادم که چطور با رعایت کردن چند نکته ساده سایت خودتون رو به صفحه اول گوگل ببرید.

دانلود رایگان ویدیوی ۵ نکته طلایی در تولید محتوا که سایت شما را به صفحه اول گوگل میبرد.

گام دوم:جذب ترافیک هدفمند

زمانی شما توی کسب و کار اینترنتی خودتون موفق میشید که برای خدماتی که دارید ارائه میدید مشتری داشته باشید در غیر اینصورت بدون مشتری هر کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنید بعد از یه مدتی دلسرد میشید و شکست میخورید.

پس بعد از تولید محتوا و محصول باید مشتری رو جذب کنیم، برای جذب بازدید کننده شما دو تا راهکار دارید:

۱-پول دارید و تبلیغات رو شروع میکنید:

توی این حالت شما هزینه پرداخت میکنید و بابت اون گوگل صفحات سایت شما رو به صفحه اول نتایج خودش منتقل میکنه.اما این برتری فقط تا زمانی هست که شما هزینه تبلیغات رو پرداخت میکنی(البته به دلار نه به تومان.امروز که این مقاله در حال نوشتنش هستم چندین بار دلار از مرز از مرز ۱۵ هزار تومان عبور کرده!!!)ا

اگه مشکلی بابت هزینه ندارید تبلیغات گوگل بهترین گزینه ست و بسرعت میتونید نتیجه بگیرید.

۲-پول ندارید و خودتون دست بکار میشید و سایت رو به صفحه اول میرسونید.

توی این روش ما به کمک تکنیک هایی که بصورت کلی ازش بعنوان سئو یاد میشه سایتمون رو بدون هیچ هزینه ای به صفحه اول نتیج و در صدر نتایج گوگل منتقل میکنیم و از این برتری برای فروش محصولات سایتمون استفاده میکنیم.

اگه هنوز آشنایی چندانی با این تکنیک ها ندارید و میخاهید کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنید ،  مقاله زیر میتونه بهتون کمک بکنه:

نکته طلایی در تولید محتوا که سایت شما را به صفحه اول گوگل میبرد(ویدیو رایگان)

 

گام سوم:تولید محصول

مرحله سوم برای کسانی که میخان کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنن ، تولید محصول هست.این مرحله بعد از تولید محتوا و جذب ترافیک انجام میشه(چون ابتدا باید بازدید کننده مجاب بشه که آیا خرید این محصول میتونه بهش کمک بکنه یا نه؟این شناخت رو با دیدن محتوای رایگان که شما روی سایت قرار دادید پیدا میکنه)

خیلی از کسانی که کسب و کار اینترنتی رو شروع میکنند ، در قدم اول میرن محصول تولید میکنند و اقدام به جذب ترافیک میکنند و قصد دارند محصولشون رو بفروشند.اشتباه استراتژیک دقیقا توی همین مرحله ست.

یه اصل خیلی مهم رو هرگز فراموش نکنید:”دنیای مجازی هیچ تفاوتی با دنیای واقعی نداره”

خرید یک محصول چه در دنیای واقعی و چه در مجاز فقط و فقط بعد از شناخت کامل صورت میگیره.تولید محتوای رایگان و با کیفیت از اونجا حائز اهمیته که جهت گیری های بعدی مشتری رو شکل میده و مشتری با خودش میگه خدای من وقتی مقاله رایگانش اینقد با کیفیته پس حتما محصولش خیلی بالاتره و حتما تهیه میکنم….

بازدید کننده بعد از خوندن مقاله یا دیدن ویدئو های رایگان ، شما رو قضاوت میکنه و تشخیص میده که ایا باید از این شخص خرید بکنم یا نه.

پس تا میتونید در قدم اول که همون تولید محتواست وقت بزارید چون قضاوت های بعدی بر مبنای همین محتوای رایگان هست.

 

چطور با انجام کاری که عاشقش بودم اولین 100 میلیون تومان اینترنتی خودمو بدست آوردم؟
برای دریافت کتاب رایگان نام و ایمیل خودتان را وارد کنید

 

گام چهارم:بازاریابی محصول

هرگز نمیتونیم به شخصی که توی گوگل داره روش پختن کیک شکلاتی یا طریقه روتوش عکس قدیمی رو توی فتوشاپ جستجو میکنه ،محصول آموزش یوگا رو بفروشیم.اگه میخایید کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنید که موفق باشید باید مشتری محصول خودتون پیدا کنید.

میزان موفقیت ما زمانی حاصل میشه که افرادی رو بسمت سایت خودمون هدایت کنیم که اصطلاحا هم صنف ما باشن.

بطور مثال اگه محصولی داریم که درباره فیتنس و طریقه لاغر شدن رو توضیح میده فقط باید پیشنهاد فروشمنون رو به همون افرادی بدیم که دارن طریقه لاغرشدن رو توی نت جستجو میکنند.اما افراد هم صنف خودمون رو چطور توی نت پیدا کنیم.توی مقاله ای مفصل براتون توضیح میدم.

گام پنجم:فروش 

اگه تمام قدمهای قبلی رو با دقت انجام داده باشید توی فروش محصولتون به مشکل برخورد نمیکنید.و البته این نکته رو اضافه کنم که کسب و کار اینترنتی راه اندازی کردن نیاز به زمان داره و باید براش عرق بریزید و تلاش کنید.(هیچ موفقیت یکشبه بدست نمیاد )

یادتون باشه که ۹۰ روز طول میکشه تا یه فصل عوض بشه.۱۲ ساعت طول میکشه تا روز به شب تبدیل بشه.۹ ماه طول میکشه تا یه نوزاد کامل بشه و بدنیا بیاد.پس دنبال روشهای یکشبه پولدار شدن نباشید و بجاش تلاشتونو بیشتر کنید.

توضیح مفصل و نکات لازم برای هر گام در پست های بعدی توضیح داده میشه.

امیدورام ازین مقاله لذت برده باشید.تنها نظرات شما دوست خوبم میتونه خستگی رو از تن ما بیرون کنه و انگیزه بیشتری بهمون بده.منتظر نظرات شما دوست عزیزم هستم.دوستتون دارم.

شاد و موفق باشید

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *