3 ماه اول راه اندازی کسب و کار آنلاین

مهمترین کارهایی که در ۳ ماه اول راه اندازی کسب و کار آنلاین باید انجام دهیم؟

مهمترین کارهایی که در ۳ ماه اول راه اندازی کسب و کار آنلاین باید انجام دهیم؟

سخت ترین دوران برای کسانی که قصد دارند  کسب و کار آنلاین خودشون راه اندازی کنند ، بازه زمانی ۳ تا ۶ ماه اول فعالیت اونهاست.این دوره زمانی میتونه سرنوشت , و آینده کسب و کار اینترنتی شما رو مشخص کنه.

خشت های اول کسب و کار آنلاین در همون ماههای ابتدایی زمین گذاشته میشه و در صورتی که از همون ابتدا مسیر درست رو طی کنیم موفقیت ما در کسب و کار اینترنتی حتمیه.

این دوره ۳ تا ۶ ماه اولیه کسب و کار اینترنتی رو میتونیم با دوران آموزشی سربازی پسرها مقایسه کرد.

دوره ای سخت و تجربه شرایط جدید که البته اگه با اصولش آشنا باشید میتونه به طلایی ترین دوران کسب و کار اینترنتی شما تبدیل بشه .

مفاهیم  تازه و پر رنگ و لعاب کسب و کار آنلاین توی ماههای اول از یه طرف و رفتار عجیب گوگل (سند باکس گوگل Sand Box )با تازه واردها کار رو برای تازه وارد ها در حوزه کسب و کار اینترنتی سخت میکنه.

قبل از اینکه بیام و کارهایی که یه تازه وارد حوزه کسب و کار آنلاین باید انجام بده تا بتونه به موفقیت برسه رو توضیح بدم باید ابتدا اجازه بدید رفتار گوگل با کسب و کار آنلاین شما رو در ماههای اول فعالیت(۳ تا ۶ ماه نخشت شروع فعالیت) توضیح بدم:

تمام کسب و کارهای تازه و نوپا در فضای اینترنت مدت ۳ الی ۶ ماه در محیطی بنام سند باکس گوگل(google sand box) سپری میکنند.

اما واقعا سند باکس گوگل(Google sand box) چیه و چرا گوگل تازه  واردها رو به سند باکس منتقل میکنه؟

برای اینکه با سند باکس گوگل و نحوه کارکردش آشنا بشیم با یه مثال توضیح میدم:

فرض کنیم شخصی تصمیم گرفته که کسب و کار آنلاین راه اندازی کنه و به کارآفرین اینترنتی موفق تبدیل بشه.

طبق آموزش هایی که دیده شروع به تولید محتوا در حوزه کسب و کار خودش میکنه تا بتونه بازدید کننده هایی رو از طریق گوگل جذب سایت خودش کنه .

هر چند روز یه مقاله و یا یه پادکست و یا یه ویدئو تولید میکنه و با رعایت اصول سئو توی سایت خودش بارگزاری میکنه و منتظر نتیجه میمونه.

روزها همین طور سپری میشن ولی با وجود اینکه داره هر چند روز یه بار تولید محتوا میکنه و مقالات خوب و ارزشمند تولید میکنه بازهم هیچ بازدید کننده ای از طریق گوگل به سایتش هدایت نمیشن و تقریبا جز خودش هیچکس  مقالاتشو نمیخونه!!!!

ولی این دوست ما ناامید نمیشه و باز هم مقالات و محتواهای جدیدتری و قوی تری توی سایت منتشر میکنه ولی با کمال تعجب متوجه میشه که تقریبا هیچ ورودی از گوگل نداره و سایتش بیشتر به یه متروکه شبیه….

۳ ماه اول فعالیتش بدون اینکه هیچ کامنتی از بازدید کننده ها دریافت کنه و یا حتی آمار بازدیدش پیشرفت قابل توجهی داشته باشه سپری میشه.

کم کم به این نتیجه میرسه که شاید نتونه توی کسب و کار اینترنتی به موفقیت برسه و وسوسه میشه که دست از ادامه کار برداره.

و نهایتا بعد از گذشت ۳ ماه اول شروع بکارش یه روز که واقعا از این شرایط خسته شده ، کسب و کارش رو رها میکنه و این قصه مرگ آرزوهای این دوست عزیزمونه .

اما واقعا چرا گوگل مطالبشو منتشر نمیکرد؟

آیا واقعا مشکلی وجود داشت که ازش بی اطلاعه؟

آیا مسیری که داشت طی میکرد اشتباه بود؟

چرا هیچ بازدید کننده ای به سایتش سر نمیزد؟

اما واقعیت اینه که تمام مسیری که دوست خوبمون در شروع کسب و کار داشت طی میکرد کاملا درست  بود(انتشار مرتب مقالات و تولید محتوای تازه…) اما موضوع مربوط سند باکس گوگل هست(Google Sand Box)

سند باکس گوگل چیه(Google Sand Box)؟

سند در زبان انگلیسی به معنای شن و باکس هم به معنای جعبه  است.سند باکس یعنی جعبه شنی..

دقیقا مثل همون جعبه های شنی که برای بازی بچه ها ساخته میشه تا بتونن توی این جعبه ها بصورت امن بازی و فعالیت کنند.(دقیقا مثل خاک بازی خودمون.)

هر چند که تا حالا گوگل بطور رسمی به وجود سند باکس اعتراف نکرده ولی شواهد زیادی از وجود سند باکس حکایت داره!

ماجرا از این قراره که بعد از اینکه کسب و کار اینترنتی شما استارت میخوره و فعالیت خودشو در فضای اینترنت شروع میکنه گوگل برای اینکه تشخیص بده حوزه کسب و کار اینترنتی شما چیه و علاوه بر اون چک کنه که سایت شما اسپم نباشه ،  بلافاصله شما رو به سند باکس منتقل میکنه و طی مدت ۳ الی ۶ ماه اول راه اندازی کسب و کار تمام فعالیت هایی که انجام میدین رو زیر ذره بین خودش قرار میده.

و توی این مدت که کسب و کار آنلاین شما توی سند باکس گوگل قرار گرفته سرعت انتشار مطالب شما توی اینترنتی بیسار کم و چیزی نزدیک صفره!!!

بطور مثال شما اگه توی ۳ ماه فعالیت خودتون بیشتر از ۴۰ مقاله منتشر کردید و بعد متوجه شدید که هیچکدومشون توی سرچ گوگل ظاهر نشدند و یا تعداد خیلی کمی ایندکس شدند احتمال خیلی زیاد شما در حال خاک بازی توی زمین گوگل هستید و هنوز مطالب شما منتشر نشده و امتیاز نگرفته و هنوز باید به خاک بازی ادامه بدین!!! گوگل تا زمانی که اطلاعات کافی در مورد کسب و کار شما و ماهیت کسب و کار پیدا نکنه مطالب شما رو نت جهانی منتشر نمیکنه.

تا اینکه بعد از گذشت چند ماه ناگهان تعداد بازدید کنندگان سایت شما تا ۴ الی ۵ برابر افزایش پیدا میکنه و مطالب شما در گوگل ایندکس میشه و اینها اولین نشانه ها از خروج کسب و کار اینترنتی شما از سند باکس گوگل هست.

اتفاقی که برای اکثر دوستان در شروع کسب و کار اینترنتی میفته دقیقا قرار گرفتن کسب و کار آنلاین اونها توی سند باکس گوگل است و چون اطلاعی از این موضوع نداریم تلاش های خودمونو بی فایده تلقی میکنیم و دست از ادامه مسیر بر میداریم.

در ادامه تکنیک هایی رو آموزش میدم که کمک میکنه در ماههای ابتدایی فعالیت بهترین نتایج رو بگیرید و بسرعت از سند باکس خارج گوگل خارج بشید:

۱-تولید محتوای منظم

بهترین روش برای اینکه از قرنطینه سند باکس گوگل خارج بشیم اینه که بتونیم به گوگل اطلاعات زیادی راجب کسب و کار اینترنتی خودمون بدیم.

بهترین راه برای اینکه گوگل با کسب و کار اینترنتی ما آشنا بشه تولید محتواست.

تولید محتوا باارزش و با کیفیت به گوگل تشخیص میده که کسب و کار آنلاین ما داره توی کدوم حوزه فعالیت میکنه.

هر چقدر تعداد مقالات  ، ویدیو ها و پادکست هایی که در شروع فعالیت یه کسب و کار اینترنتی متشر میکنیم بیشتر باشه به گوگل شانس بیشتری میدیم تا در مورد کسب و کار اینترنتی ما قضاوت کنه.

هر چه داده ها بیشتر بیشتر این معادله توسط گوگل زودتر حل میشه.

در شروع کسب و کار انلاین خودتون سعی کنید هر روز یه مقاله جدید و با کیفیت حول و حوش کسب و کار اینترنتی خودتون منتشر کنید

مثلا فردی که یه کسب و کار در مورد موفقیت فردی و بهبود روابط رو داره اداره میکنه میتونه راجب مطالب زیر تولید محتوا انجام بده:

موفقیت فردی

رسیدن به هدف

کتاب روانشناسی

ویدیوهای رایگان انگیزشی و روحیه دهنده  و …

وقتی که گوگل ببینه شما دارید در مورد مطالب بالا تولید محتوا انجام میدید خیلی زود متوجه حوزه کسب و کار شما میشه و خیلی زود از سند باکس جدا میشید و مطالبتون امتیاز میگیره.

البته قبول دارم که در شروع بکار تولید محتوا با ارزش و با کیفیت خیلی سخت و خسته کنندست ولی اگه بدنبال این هستید که دوران انتظار و خاک بازی شما در گوگل هر چه زودتر تموم بشه باید بیشترین اطلاعات رو به گوگل بدید تا بتونه کسب و کار آنلاین شما رو قضاوت کنه و از سند باکس خارج بشید.

تولید محتوا سریع ترین راه برای خروج شما از قرنطینه گوگل محسوب میشه.

۲- لینک سازی

بعد از تولید محتوا دومین عامل که تاثیر زیادی روی امتیاز گیری مطالب سایت شما داره بک لینک سازی هست.

بک لینک سازی چیه و چرا اینقدر اهمیت داره؟

لینک سازی به مجموعه فعالیت هایی اطلاق میشه که باعث دریافت لینک از بقیه سایت ها بسمت سای خودمون محسوب میشه.

لینک سازی به دو طریق انجام میشه:

۱- لینک سازی داخلی

۲- لینک سازی خارجی

توی یه مقاله مفصل بهتون نحوه لینک سازی داخلی و خارجی رو آموزش میدم.فعلا همین مقدار بدونید بسه.

سوال:بهترین لینک هایی که میتونیم دریافت کنیم از گوگل هستش.اما توی ۳ ماه الی ۶ ماه اول فعالیت که عملا سایت ما توی سند باکس گوگل قرار داره و هیچ لینکی از گوگل نمیگیریم تکلیف چیه؟

جواب:خودمون که نمردیم.آستین همت رو بالا میزنیم و شروع به لینک ساختن میکنیم!!برای اینکه بتونیم اعتبار یه مقاله رو بالا ببریم باید بتونیم از سایت های مختلف به سمت مقاله خودمون لینک بگیریم.

فرآیند لینک ساختن کمی زیرکی و باهوشی میخاد و نباید فله ای و یکنواخت انجام بشه.

بهترین مکان ها برای لینک ساخت:

۱-میتونیم بریم توی سرویس های وبلاگ رایگان و چند تا وبلاگ بسازیم و با گذاشتن لینک مقالات خودمون به سایت اصلی بک لینک بگیریم

۲-میتونیم بریم توی فروم های مختلف و اقدام به گرفتن بک لینک کنیم

۳- میتونیم توی قسمت درج نظرات سایت های مشابه بک لینک دریافت کنیم

۴-توی سایت های پرسش و پاسخ میتونیم بک لینک بگیریم و ….

بنابراین توی مدت زمانی که کسب و کار آنلاین ما اجبارا به قرنطینه گوگل برده میشه بهترین راه برای حفظ حیات اینترنتی ما اینه که خودمون برای ساخت لینک جدید اقدام کنیم.

از طریق لینک سازی توی سایت های معتبر حتی بدون نیاز به گوگل میتونیم بازدید کننده ها رو به سایت خودمون دعوت کنیم و حتی کامنت دریافت کنیم و همین باعث حفظ انگیزه تا خروج از قرنطینه میشه.

با لینک سازی مناسب در ماههای اول شروع کسب و کار آنلاین میتونید بقیه رو از وجود کسب و کار اینترنتی خودتون آگاه کنید و توی شرایطی که هیچ موتور جستجویی شما رو ایندکس نکرده خودتون بتونید شروع به جذب بازدید کننده کنید.

بدون لینک سازی تقریبا هیچ کسب و کاری پا نمیگیره.لینک سازی صحیح کمک میکنه سایت شما توسط گوگل خیلی زودتر ایندکس بشه و از سند باکس گوگل خارج بشید و باعث افزایش امتیاز سایت شما بشه.

چطور با انجام کاری که عاشقش بودم اولین 100 میلیون تومان اینترنتی خودمو بدست آوردم؟
برای دریافت کتاب رایگان نام و ایمیل خودتان را وارد کنید

امیدوارم مطالبی رو که عنوان کردم توی حوزه کسب و کار اینترنتی خودتون بکار ببرید و از نتیجش حیرت زده بشید.

مباحثی که توی مقاله بهشون اشاره کردم مطالبی بود که حاصل تجربه شخصی بنده توی این حوزه بود و امیدوارم با رعایت نکاتی که بهشون اشاره شد دوران خاک بازی اینترنتی خودتونو با موفقیت سپری و بهترین نتایج رو بگیرید.

شاد و موفق باشید

 

 

 

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *