فرمول طلایی پیدا کردن بهترین ایده در کسب و کار اینترنتی

چگونه بهترین حوزه کسب و کار اینترنتی را بیابیم؟

یه داستان واقعی که ممکنه برای شما هم اتفاق بیفته:

بدترین حالت یه کسب و کار اینترنتی اینه که مدتها وقت بزاری و تولید محتوا کنی و ترافیک موثر روی سایتت ایجاد کنی و لیست ایمیلی ایجاد کنی و خلاصه هر کاری که برای موفقیت یه کسب و کار اینترنتی لازمه رو مو به مو انجام بدی…. ولی وقتی محصولت رو ارائه کنی ، کسی تمایل به خریدش نداشته باشه  و تقاضایی برای محصولت وجود نداشته باشه… وقتت ، هزینت ، از همه مهمتر باورات و سیستم ذهنی آدم بهم میریزه

آدمو بگیرن با لانچیکو بزنن بهتر از اینه که ببینه کل زحمتش به باد فنا رفته و هیچ کسی محصولشو نیاز نداره. اونایی که تجربه کردن خوب گرفتن چی گفتم!

اتفاقی که توی ۳ تا بیزینس اول من افتاد و شخصا داشتم از شدت ناراحتی منفجر میشدم(با اینکه تمام گامها رو درست برداشته بودم ولی محصولی تولید کرده بودم که اون بیرون تقاضایی براش وجود نداشت)

بعد ها فهمیدم که حوزه کسب و کار اینترنتی خودمون رو باید طوری انتخاب کنیم که این دو  مولفه اصلی رو حتما داشته باشه:

۱-اولا خودمون عاشق اون حوزه باشیم (شرط لازم )

دیدید یه وقتایی آنچنان تو بهر یه چیزی میریم و برامون جذابیت داره که حتی گذر زمان رو هم احساس نمیکینم و یه وقتی سرمون بلند میکینم میبینیم شده ساعت ۴ صبح؟نه تنها خسته نمیشیم بلکه هر چی بیشتر تو بهرش میریم بیشتر ازش لذت میبریم.برای موفقیت در کسب و کار اینترنتی به همچین انگیزه و انرژی نیاز داریم و این انرژی وقتی میاد که شما اون حوزه کسب و کارتون رو عاشقش باشید.

حوزه ای رو انتخاب کنید که با تمام وجود عاشقش هستید اینجوری دیگه مجبور نیستید کار کنید بلکه کارتون به یه تفریح تبدیل میشه و کیه که از تفریح بدش بیاد؟!

بعضی از دوستان هنوز سر دوراهی هستن و نمیدونن به کدوم حوزه علاقه دارن و هنوز مطمئن نیستند که آیا حوزه کسب و کارشون رو دوس دارند یا نه؟اگه هنوز در انتخاب حوزه کسب و کارتون تردید دارید پیشنهاد میکنم طبق فرمول انتونی رابینز عمل کنید

فرمول طلایی آنتونی رابینز در انتخاب حوزه کسب و کار بر اساس استعداد و علایق:

همین الان چشم هاتون ببندید و فرض کنید توی حساب بانکی خودتون چند هزار میلیارد تومن پول هست(در مثل مناقشه نیست.فرضشو که میتونی بکنی؟) و همه امکانات مادی از خونه و اتوموبیل و حساب بانکی و خلاصه هر چیزی که دوس دارید برای شما مهیاست.فرض کنید الان حوصلتون سر رفته و میخواهید با انجام یه کاری خودتون رو سرگرم کنید تا چند ساعتی سرگرم بشید ، برای سرگرم کردن خودتون سراغ چی میرید؟

  • یکی میگه میرم معرق کاری میکنم
  • یکی دیگه میره با پرنده هاش خودمو مشغول میکنه
  • یکی میره و کلید پاور لپ تاپشو میزنه و باهاش سرگرم میشه
  • اون یکی میره بدنسازی کار میکنه
  • یکی میره و شروع به نقاشی کشیدن میکنه و…..

اون کاری که انتخاب کردید و رفتید سراغش دقیقا همون کسب و کاریه که شما عاشقش هستید (چون دقیقا به چشم یه تفریح بهش نگا کردید نمه یه شغل خسته کننده!!)و نه تنها وقتی دارید انجامش میدید احساس خستگی نمیکنید بلکه میتونید ساعت ها مشغول این کار باشید و بازهم خسته نشید و همچنان پر انرژی باشید.

سوال:همین که حوزه کسب و کارمون و انتخاب کردیم و فهمیدیم که علاقه و استعدادمون توی چه حوزه ای هست میتونیم کسب و کار اینترنتی خودمون رو استارت کنیم؟

پاسخ:منفی

درسته که ما حوزه مورد علاقمون رو پیدا کردیم ، اما سوال اساسی اینه :

چقد از ایده و یا محصولی که قراره تولید کنیم و به مشتری ارائه کنیم استقبال میشه.آیا اون بیرون براش تقاضایی وجود داره؟

چطور بفهمیم که این محصول من یا خدمتی که میخام عرضه کنم براش مشتری وجود داره یا نه؟

نکنه خدای نکرده برم کلی وقت بزارم و محصولی تولید کنم که هیچ خریداری نداشته باشه؟

بهترین حالت انتخاب یه حوزه کسب و کار اینترنتی اینه که هم خودمون عاشقش باشیم و هم وقتی محصول دادیم بیرون براش تقاضایی وجود داشته باشه و ازش استقبال بشه.

بریم مرحله دوم انتخاب یه کسب و کار اینترنتی رو بررسی کنیم.

۲-اون بیرون براش تقاضا(نیاز) وجود داشته باشه.(شرط کافی)

اشتباهی که خیلی از افراد انجام میدن بر حسب عشق و علاقه خودشون حوزه کسب و کارشونو انتخاب میکنن و هیچ توجهی به نیاز مردم ندارن.غافل از اینکه دارن وقت و انرژی خودشون رو روی تولید محصولی میزارن که دیگه خریدار نداره و این بدترین حالت در یک کسب و کار اینترنتی محسوب میشه.

خشت اول چون نهد معمار کج کل کسب و کار میرود تا آخر کج….

توی ویدیوی زیر میریم و بطور علمی بررسی میکنیم که چه فاکتورهایی در انتخاب حوزه کسب و کار در نظر بگیریم تا کسب و کارمون رو از ابتدا قوی و تمیز لانچ کنیم.

 

دانلود ویدیوی رایگان راهنمای گام بگام انتخاب حوزه کسب و کار اینترنتی بزودی….

 

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *